Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

Syrena

Foto

a8.jpg

Aktualności

Nieszczęśliwy wypadek nad zalewem w Sieniawie.

W niedzielę 28 lipca ok. godziny 1800 na jednej z odnóg Zbiornika Wodnego „Besko” w Sieniawie, gmina Rymanów, ok. 200 m w górę zalewu od mostu na potoku Czernisławka, podczas kąpieli, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Utoną 20 letni mężczyzna. Chłopak wraz ze znajomymi kąpał się w jeziorze. Podczas kąpieli doszło do wypadku. Obecne na miejscu osoby natychmiast podjęły próbę odratowania i odszukania go, jednak nie zdołali tego uczynić.

Więcej…

ZAWODY SPOTROWO-POŻARINCZE JEDNOSTEK OSP GMINY RYMANÓW

W dniu 07.07.2013 r. na stadionie sportowym w Rymanowie rozstrzygnęliśmy tegoroczne gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP. W zawodach udział wzięło 10 drużyn w grupie A seniorów, 2 drużyny Kobiece oraz 4 drużyny MDP chłopców i 1 drużyna MDP dziewcząt. Nasza jednostka jako jedyna w całej gminie wystawiła 4 drużyny, po jednej w każdej grupie. Tradycyjnie strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 oraz ćwiczenie bojowe, natomiast drużyny MDP: sztafeta 400 m i ćwiczenia bojowe. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: bryg. Mariusz Kozak, bryg. Piotr Szubra, mł. bryg. Zbigniew Nowak oraz st. asp. Zbigniew Machowski przedstawiciele KM PSP w Krośnie oraz druhowie z gminy Chorkówka: dh Adam Łukaszewski OSP Leśniówka, dh Gabriel Czaja OSP Sulistrowa, dh Ireneusz Szczepanik OSP Faliszówka, dh Jarosław Kasza OSP Żeglce oraz dh Maciej Palion OSP Kobylany.

Więcej…

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W najbliższą niedzielę, 7 lipca w Rymanowie, na stadionie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. O godz. 13.00 nastąpi rozpoczęcie zawodów.

Serdecznie wszystkich Zapraszamy !!!

Wypadek w Rymanowie

Dnia 17.06.2013 o godz.18.30 nasza jednostka została wezwana do wypadku komunikacyjnego w miejscowości Rymanów przy ulicy Bartoszów. Jadący samochodem marki Opel Corsa zjechał do rowu co doprowadziło do dachowania samochodu. Podczas dachowania samochód uderzył w betonowy mostek dojazdowy urywając koło i zatrzymał się w rowie. W wypadku brały udział dwie osoby: mężczyzna oraz 12 letnia dziewczynka, która została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. Działania staży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku , udzielenia pomocy poszkodowanym oraz na zapewnieni płynnego ruchu drogowego na miejscu wypadku. W akcji tej również wzięli udział : PSP Krosno, OSP Posada Dolna, OSP Rymanów, policja i pogotowie ratunkowe.

Dzień strażaka

W dniu 5 maja 2013 roku odbył się ”Dzień Strażaka”. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Rymanowie. Msza była sprawowana w intencji druhów OSP z naszej Gminy. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe jednostek OSP i pozostali druhowie.

Motto strażackie: "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".

Więcej…

Więcej artykułów…

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?