Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

Syrena

Foto

a0.jpg

Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja

W 2014 roku świętowaliśmy już 223 rocznicę uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja, zwaną Konstytucją 3 Maja. Jest to jedno z najważniejszych polskich świąt patriotycznych, uroczyście obchodzone od 1990 r. Jednak nie zawsze w historii Polski 3 maja mogliśmy swobodnie świętować. Święto to było zakazane podczas rozbiorów, wówczas obchody zostały wznowione po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 roku. Ponownie Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej. Po wojnie od 1946 przestało być obchodzone, w związku z antykomunistycznymi demonstracjami, a w styczniu 1951 r. zostało ponownie oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. Do kalendarza polskich świąt wróciło dopiero w 1990 r. Obchody święta Konstytcj3 Maja łączą się z przypadającą w tym dniu uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, najważniejszej patronki naszego kraju.

Więcej…

Wielkanoc 2014

Jak co roku w okresie Wielkanocnym druhowie z OSP Posada Dolna trzymali wartę przy Grobie Pańskim w kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Rymanowie. Strażacka warta to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Wartę przy grobie trzymali również młodzi druhowie oraz druhny. Widząc zapał młodych strażaków można być pewnym, że tradycja ta nie zaniknie.

Życzenia wielkanocne

Kolejna Wielkanoc, kolejne żonkile kolejne życzenia, lecz specjalne, miłe! Radosnych, pogodnych świąt spędzonych wśród bliskich.

Życzy: Zarząd oraz pozostali członkowie OSP Posada Dolna.

Poszukiwania kobiety w Rymanowie

Ponad 20 strażaków uczestniczyło w trwających kilka godzin poszukiwaniach kobiety w Rymanowie. Ciało odnaleziono kilka kilometrów od miejsca, gdzie prawdopodobnie wpadła do wody. Lekarz z pogotowia stwierdził zgon.

Więcej…

Z pomocą Strażakowi! Pilnie potrzebna krew GRUPA „0 RH minus”.

Taki apel pojawił się dzisiaj, podany przez Krzysztofa Węgrzyna, komendanta OSP w Miejscu Piastowym k. Krosna na Podkarpaciu. „Wiele razy On ratował życie, będąc druhem w OSP, teraz On potrzebuje pilnej pomocy.

W ubiegłym tygodniu 34.letni Witold Wiśniewski z Miejsca Piastowego, poczuł się źle i stracił przytomność- mówi jego siostra Marzena. Szybka wizyta u lekarza, później w krośnieńskim szpitalu, a następnie bardzo szybko do Brzozowa. Ciężko było przyjąć do wiadomości diagnozę lekarzy, którzy stwierdzili białaczkę limfo blastyczna. Choroba ta przebiega bezobjawowo, jednak w organizmie zachodzą zmiany. Leczenie polega na wykryciu w organizmie rodzaju nieprawidłowych komórek. Spada ilość hemoglobiny oraz liczba płytek krwi- kontynuuje.
Być może szybkie działanie i pomoc ludzi, w szczególności strażaków pomoże naszemu druhowi. Na wielu stronach internetowych pojawiła się ta przykra informacja, są już pierwsze odzewy i pytania: gdzie? kiedy? w jaki sposób można pomóc?- mówi K. Węgrzyn. Potrzebna jest krew grupy „0 RH minus”. Osoby z naszego terenu posiadający tę rzadką grupę krwi, a ważący powyżej 70 kg (50 kg w przypadku honorowego krwiodawstwa) mogą wesprzeć naszego druha bezpośrednio oddając krew w Rzeszowie (OSP Miejsce Piastowe zapewni dojazd do Rzeszowa i z powrotem). Wszyscy inni dawcy mogą zgłaszać się do punktu krwiodawstwa w Krośnie, ul. Korczyńska 57, tel.: 13 4201050 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 11:30. Wystarczy wskazać, dla kogo oddaje się krew, a więc:
WITOLD WIŚNIEWSKI – MIEJSCE PIASTOWE, PODKARPACIE.

Więcej…

Więcej artykułów…

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?