Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 

Syrena

Foto

a8.jpg

Aktualności

Usuwanie powalonego drzewa

Dziś (20.08) kilka minut po godzinie 7.00 jednostka OSP Posada Dolna otrzymała zawiadomienie o powalonym drzewie w Zmysłówce. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działania i usunęli uszkodzone drzewo, które zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

 

 

Pożar ścierniska

 

Wczoraj (19.08) około godziny 16.30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru ścierniska w Rymanowie.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i ugaszeniu pożaru przy użyciu tłumic oraz podaniu jednego prądu wody.

Spaleniu uległo około 10 arów ścierniska oraz 2 bale słomy.

Więcej…

Dachowanie samochodu osobowego w Króliku Polskim

Dziś kilka minut po 12.00 nasza jednostka została zadysponowana przez MSK PSP w Krośnie do wypadku samochodowego w miejscowości Królik Polski. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, strażacy udali się na rozpoznanie. Na miejscu zespół pogotowia udzielał pomocy poszkodowanym. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca Skody Felici jadąc od strony Jaślisk w kierunku Rymanowa w miejscowości Królik Polski z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym wjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował. W wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. Ruch odbywał się wahadłowo.

 

W akcji brały udział: JRG PSP Krosno (341[R]21 Star Man, 341[R]40 Renault Mascott), OSP Posada Dolna, Pogotowie, Policja i Straż Miejska.

 

 

Więcej…

Pożar kotłowni w Rymanowie

Wczoraj około godziny 7.30 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w kotłowni zakładu przy ul. Osiedl w Rymanowie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy udali się na rozpoznanie. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji pracowników zakładu pożar został opanowany przed przyjazdem straży pożarnej, dzięki czemu straty były znacznie mniejsze. Prawdopodobnie przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie elektryczne w sprężarce która znajdowała się w tym pomieszczeniu. W akcji brały udział : 2 zastępy JRG Krosno w składzie: GCBA 341[R]25 Scania, GCBA 341[R]26 Renault Kerax, OSP KSRG Posada Dolna GBA Man 349[R]80 i OSP KSRG Rymanów GCBA Jelcz 349[R]83.

  

Więcej…

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Wczoraj (6.07) o godzinie 13. w Rymanowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z gminy Rymanów. W zawodach wzięło łącznie udział 18 drużyn (13 w kategorii seniorów, 2 drużyny seniorek, 2 drużyn MDP chłopców oraz 1 MDP dziewcząt).

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja składająca się z oficerów KM PSP w Krośnie oraz strażaków OSP z gminy Chorkówka.

Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli: Aleksandra Widz (OSP Posada Dolna) i Michał Munz (OSP Rymanów Zdrój).

 

Zdjęcia i Wyniki

Więcej artykułów…

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?