Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Syrena

Foto

a5.jpg

Aktualności

DACHOWANIE SAMOCHODU OSOBOWEGO

Około godziny 09:40 zostaliśmy zadysponowanie do zdarzenia drogowego w miejscowości Rymanów Zdrój(DESZNO).

Więcej…

Piwo z ciężarówki zalało jezdnię

W piątek (20.11) na DK 28 w Rymanowie doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Z tira jadącego w kierunku Sanoka na zakręcie wysunął się ładunek a jezdnię zalały setki litrów piwa.

Więcej…

VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Intensywne opady deszczu uniemożliwiły przeprowadzenie Powiatowych Zawodów Sportowo- Pożarniczych zgodnie z planem czyli w niedzielę 27.09.2015 r., dlatego komisja sędziowska zdecydowała o przełożeniu ich na dzień 04.10.2015 r. Pogoda w tym dniu była znacznie lepsza jednak zmagania zawodników utrudniały silne podmuchy wiatru. Zmiana terminu zawodów spowodowała spore zamieszanie w szeregach drużyn, jednak dzięki poświęceniu naszych druhen i druhów udało nam się wystartować w pełnym składzie.

VIII Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Krośnieńskiego rozegrano na stadionie Klubu Sportowego „Start” w Rymanowie. Do zawodów przystąpiły łącznie 32 drużyny, które zwyciężyły zmagania w swojej kategorii na szczeblu gminnym oraz zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych. Druhowie tradycyjnie zmierzyli się w sztafecie 7 x 50 i ćwiczeniu bojowym, natomiast drużyny MDP w sztafecie 400 m i również ćwiczeniu bojowym. Nowością podczas tych zawodów było przeegzaminowanie zawodników w konkurencji musztry.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli KM PSP w Krośnie, której przewodniczył bryg. Mariusz Kozak. Swoją obecnością na zawodach zaszczycił nas płk poż. w stanie spoczynku Mieczysław Prugar. Obecni byli również Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec, Starosta Krośnieński Pan Jan Juszczak, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Jan Kilar, Prezesi i Komendanci Gminni ZOSP RP oraz wójtowie i burmistrzowie. Z ramienia naszej Gminy obecni byli Burmistrz Gminy Rymanów Pan Wojciech Farbaniec oraz Z-ca Burmistrza Pan Jan Materniak. Nad zabezpieczeniem technicznym zawodów czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimkówce.

Gmina Rymanów podczas tych zawodów posiadała silną reprezentację. W grupie A seniorów reprezentowała ją drużyna POSP Posada Dolna, jako zwycięzca tegorocznych zawodów gminnych oraz drużyna OSP Posada Górna jako obrońca tytułu z poprzednich zawodów powiatowych. W grupie C kobiet sytuacja wyglądała podobnie: POSP Posada Dolna- zwycięzca zawodów gminnych oraz OSP Posada Górna- obrońca tytułu. Ponadto nasza Gmina posiadała również reprezentację w kategorii MDP dziewcząt oraz MDP chłopców. W obydwóch grupach gminę reprezentowały drużyny z UOSP Rymanów-Zdrój.

Podhalańska Ochotnicza Straż Pożarna Posada Dolna zwyciężyła rywalizację w grupie C „Kobiet”, natomiast w grupie A seniorów zajęła 2 miejsce.

Zdjęcia

Spalił się Mitsubishi Lancer

W sobotni wieczór, w wyniku awarii silnika zapaliła się przednia część samochodu Mitsubishi Lancer.

O 22:24 oficer dyżurny straży pożarnej w Krośnie odebrał zgłoszenie o palącym się samochodzie w Milczy na ul. Szkolnej. Na miejsce zadysponował OSP Posada Dolna (MAN) oraz OSP Milcza (STAR).

 

Więcej…

Wypadek - Rymanów

Kierowca trafił do szpitala po tym jak zjechał z głównej drogi DK28 w Rymanowie. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydostać poszkodowanego.

Więcej…

Więcej artykułów…

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?