Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Syrena

Foto

a0.jpg

Pomoc dla chorej Hani! Strażacka Jazda Nocą!

W sobotni wieczór 12 marca Podhalańska Ochotnicza Straż Pożarna Posada Dolna wraz kilkoma jednostkami z terenu Gminy Rymanów udała się do Jedlicza, by wspólnie OSP Dobieszyn – pomysłodawcą i współorganizatorem akcji oraz ponad 100 innymi zastępami straży pożarnej i innych służb ratowniczych wziąć udział w Strażackiej Jeździe Nocą,  której celem było zebranie funduszy na leczenie 18-sto miesięcznej Hani. Hania pochodzi z Dobieszyna i zmaga się z neuroblastomą, guz umiejscowiony w klatce piersiowej dał przerzuty do kości sklepienia czaszki i kości biodrowej. Hanie czeka długie leczenie i przeszczep komórek macierzystych.

Na miejsce zbiórki udaliśmy się samochodem Land Rower Def. wraz z łodzią i samochodem Star 244. Gminę Rymanów reprezentowały jeszcze jednostki OSP Rymanów, UOSP Rymanów-Zdrój, OSP Klimkówka i OSP Milcza.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Spotkanie rozpoczęło się od włączenia wszystkich sygnałów świetlnych i dźwiękowych punktualnie o godz. 18.00. Następnie druhowie z OSP Bratkówka oraz OSP Pustyny wraz z pomocą ratowników medycznych z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie przeprowadzili pokaz ratownictwa technicznego i medycznego a strażacy z rafineryjnej jednostki przeciwpożarowej zaprezentowali ciężki samochód gaśniczy marki Tatra oraz możliwości działka wodnego, w które jest wyposażony. Na zakończenie spotkania każdej jednostce za udział w akcji i wielkie serce wręczono pamiątkowy dyplom i szklane serce oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. O godz. 20.00 wyruszyliśmy na objazd gminy Jedlicze. Kolumna 117 samochodów ciągnęła się przez około 3 kilometry. Oprócz setek osób zgromadzonych na parkingu w Jedliczu, również wiele osób czekało na nas na trasie przejazdu.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Podczas sobotniej, Strażackiej Jazdy Nocą do puszek udało się zebrać 20 954 złote, kilka euro i pensów. Jednak mamy nadzieję, że to nie koniec akcji. Liczymy, że małej Hani pomogą kolejne osoby, które dzięki mediom usłyszą o akcji strażaków z Dobieszyna.

Pomimo ogromnej ilości samochodów i ludzi, którzy wzięli udział w akcji organizatorom udało się wszystko sprawnie przeprowadzić, za co należą się im słowa uznania. Gratulujemy i dziękujemy, że  mogliśmy być częścią tego wspaniałego przedsięwzięcia.

 

Ze strażackim pozdrowieniem Podhalańska Ochotnicza Straż Pożarna Posada Dolna!

Edyta Wiernusz

fot. Adrian Socha, Edyta Wiernusz, Sylwia Wiernusz, k112.pl

 

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?