Pożar nieużytków rolnych w Milczy

W dniu 08.02.2016 około godziny 21:00 w miejscowości Milicza przy ul. Leśnej doszło do pożaru traw na nieużytkach rolnych. Do akcji zadysponowano KSRG OSP Posada Dolna, OSP Milcza, OSP Wróblik Królewski oraz jeden zastęp JRG Krosno.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i ugaszeniu pożaru przy użyciu tłumic oraz jednego prądu wody.

Akcje utrudniał bardzo silny wiatr który powodował przemieszczanie się ognia w kierunku  zamieszkałych domów.

Spaleniu uległo około 1,5 ha łąk i nieużytków rolnych.

W ostatnim czasie bardzo często dochodzi do podobnych przypadków i w większości są to pożary wzniecone przez ludzi. Przypomnijmy jednak, że wypalanie traw na nieużytkach jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.