Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu 05 lipca 2015 r. na stadionie sportowym w Rymanowie po raz kolejny rozstrzygnęliśmy zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Rymanów. W zawodach udział wzięło 13 drużyn w grupie A seniorów, 2 drużyny w grupie C Kobiet oraz 4 drużyny MDP chłopców i 2 drużyny MDP dziewcząt łącznie 21 drużyn. POSP Posada Dolna, podobnie jak w poprzednich latach, wystawiła swoją reprezentację w każdej grupie. Tradycyjnie strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 oraz ćwiczenie bojowe, natomiast drużyny MDP: sztafeta 400 m i ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli KM PSP w Krośnie i druhów z Gminy Chorkówka. Komisji sędziowskiej przewodniczył  mł. bryg. Marek Fejkiel.

Swoją obecnością na zawodach zaszczycił nas płk poż. Mieczysław Prugar. Ponadto obecni byli Burmistrz Gminy Rymanów Pan Wojciech Farbaniec, Z-ca Burmistrza Pan Jan Materniak oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP  w Rymanowie dh Jan Kilar. Zarówno w grupie A jak i w grupie C zwyciężyły drużyny reprezentujące Podhalańską Ochotniczą Straż Pożarną Posada Dolna. Nasze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: Chłopców i Dziewcząt zajęły drugie lokaty. Najmłodszą uczestniczką zawodów była Amelia Wiernasz a najmłodszym uczestnikiem Michał Munz. Reprezentowali oni MDP działające w Uzdrowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rymanowie Zdroju, które zwyciężyły zawody w swoich kategoriach.

fot. Edyta Wiernusz