Rymanów: Płonęło 30 beli siana.

Kilka zastępów straży pożarnej oraz właściciel swoim traktorem gasiło dzisiejszej nocy 30 beli siana, które ktoś podpalił. To w ostatnim czasie kolejny pożar siana w gminie Rymanów. Policjanci szukają sprawcy lub sprawców.

Po północy strażacy zostali wezwani do trzydziestu płonących beli siana w Rymanowie przy ulicy Mitkowskiego. Do akcji wyruszyło kilkunastu strażaków z pobliskich jednostek OSP oraz z JRG Krosno.

Akcja gaszenia siana nie przebiegłaby tak szybko, gdyby nie pomoc właściciela, który za pomocą traktora je rozgarniał. Strażacy do ugaszenia palącego się siana zużyli sporą ilość wody.

W akcji gaśniczej, która zakończyła się około 2:20 brali udział strażacy z JRG Krosno (Scania), OSP KSRG Posada Dolna (MAN, Star), OSP KSRG Rymanów (Jelcz), OSP Posada Górna (Star). Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy rozpoczęli dochodzenie w sprawie podpalenia mienia.

Krosno112.pl