Wypadek - Rymanów

Kierowca trafił do szpitala po tym jak zjechał z głównej drogi DK28 w Rymanowie. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydostać poszkodowanego.

Do wypadku doszło w niedzielne południe 21.06 około 12:20 w Rymanowie na drodze krajowej nr 28. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu, zatrzymując pojazd na ogrodzeniu. Kierowca poruszał się sam.

Służby ratunkowe miały problem z wydostaniem kierowcy i dopiero po użyciu sprzętu hydraulicznego przez strażaków z OSP Posada Dolna udało się wyciąć tylne drzwi i przełożyć poszkodowanego na deskę ortopedyczną. Starszy mężczyzna trafił do szpitala.

Na czas prowadzonej akcji ratunkowej przez służby ruch pojazdów na drodze DK28 odbywał się wahadłowo.

W akcji uczestniczył Zespół Ratownictwa Medycznego (podstacja Rymanów), OSP KSRG Posada Dolna (1 zastęp MAN), JRG Krosno (2 zastępy, MAN+Renault) oraz patrole Policji.

Krosno112.pl