Pożar w Ladzinie

Tuż przed północą w Ladzinie (gm. Rymanów) doszło do pożaru blaszanej wiaty wypełnionej po brzegi sianem. Walka strażaków z ogniem trwała ponad 3 godziny.

W piątek 19.06 około 23:50 strażacy z OSP KSRG Posada Dolna i OSP Ladzin zostali wezwani do pożaru blaszanej wiaty o rozmiarach 9m x 5m x3m, która po brzegi była wypełniona sianem. Pożar widoczny był z odległości ponad 3 kilometrów.

Do działań gaśniczych przystąpiło trzy zastępy straży pożarnej, która przez ponad 3 godziny walczyła z palącym i tlącym się sianem. Strażacy do ugaszenia i przelania siana w sumie zużyli około 22 500 litrów wody, którą przez cały czas trwania akcji dowoziły strażackie wozy.

W sumie w działaniach uczestniczyło kilkunastu strażaków z OSP KSRG Posada Dolna (MAN i Star) oraz OSP Ladzin (Star).

Krosno112.pl