[Pożar] Rymanów ul. Sikorskiego

Pięć samochodów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru w budynku jednorodzinnym przy ul. Sikorskiego w Rymanowie.

Dyżurny KM PSP w Krośnie otrzymał zgłoszenie ok. godz. 12:10. Paliły się przedmioty wokół podajnika do pieca w pomieszczeniu przylegającym do kotłowni. Przyczyny pożaru nie ustalono. Osób poszkodowanych nie było.

Spaleniu uległy przedmioty, które były zgromadzone w pomieszczeniu.
Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały przewietrzone, zagrożenia nie stwierdzono. W wyniku pożaru spłonęła makulatura, troty i inne materiały łatwopalne.

W akcji uczestniczyły OSP KSRG Posada Dolna (Man), OSP KSRG Rymanów (Jelcz) oraz  PSP Krosno Renault, Scania oraz Nissan.

Działania strażaków zostały zakończone około godz. 13:30.

- Składowanie różnego rodzaju materiałów łatwopalnych w pobliżu pieców, kominków lub innych źródeł ciepła może prowadzić do zaprószenia ognia i pożaru, dlatego apelujemy o zachowanie bezpiecznych odległości i porządku wokół urządzeń grzewczych.