Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Syrena

Foto

a0.jpg

Uratowała czwórkę dzieci, sama zginęła w pożarze

Matka wyprowadziła swoje dzieci z płonącego domu, po czym wróciła do niego ratować dobytek. Niestety zginęła w pożarze.

 

Dzisiaj 31.01 około godziny 10:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie zostało poinformowane o wybuchu pożaru w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Daliowa (gmina Jaśliska). W budynku znajdować się miała uwięziona osoba.

Pożar objął cały budynek. Na miejsce akcji zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego, oraz radiowóz Policji. Po przybyciu pierwszych zastępów z Posady Jaśliskiej oraz Dukli podano prądy wody w natarciu; W tym czasie strażacy z Dukli w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych weszli do płonącego budynku. Jak się okazało znaleźli oni martwą 35 letnią kobietę - matkę czwórki dzieci. Dzieci w wieku 9, 7, 3, 2 lata zostały przez matkę oddane pod opiekę sąsiadów, a następnie przewiezione do szpitala z poparzeniami i złamaniami. Chwilę później nadjechały kolejne wozy bojowe z JRG Krosno oraz pozostałych OSP.

Do zadań strażaków należały między innymi: ewakuacja mieszkańców, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odcięcie zasilania energii elektrycznej, podanie prądów wody w natarciu, schłodzenie i zabezpieczenie butli z gazem oraz zabezpieczenie pogorzeliska.

 

Jak relacjonują świadkowie - sąsiedzi "przyczyną pożaru był prawdopodobnie nieszczelny piec kuchenny".

Siły i środki na miejscu zdarzenia: JRG Krosno (Scania GCBA oraz Renault GCBA), OSP KSRG Dukla (Mercedes GBA), OSP Posada Jaśliska (Star GBM), OSP KSRG Posada Dolna (Man GBA), OSP Barwinek (Star GBA), Dwa zespoły ratownictwa medycznego, Policja, Prokurator.

Krosno112.pl

 

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?