Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

Syrena

Foto

a5.jpg

Międzynarodowy Dzień Strażaka

W dniu 4 maja, kiedy w Kościele katolickim wspominamy Świętego Floriana strażacy na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Dzień Strażaka (ang. International Firefighters' Day (skrót IFFD).  Ten dzień uczciliśmy uroczystą mszą św. która odbyła się w kościele parafialnym w Rymanowie. Strażacy, z czterech jednostek z naszej Parafii: OSP Posada Dolna, OSP Rymanów, OSP Ladzin i OSP Nowa Wieś, którzy przybyli do świątyni, przez wstawiennictwo swojego patrona św. Floriana, dziękowali Bogu za pomoc podczas pełnienia służby. Ks. Proboszcz Mieczysław Szostak przewodniczył mszy św. i wygłosił okolicznościową homilię. Podczas nabożeństwa dh Joanna Litarowicz odczytała fragmenty piosenki Iceman`a „Straż Pożarna. Podhalańską Ochotniczą Straż Pożarną Posada Dolna reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Naczelnik dh Krzysztof Wiernusz, dh Łukasz Litarowicz, dh Władysław Błaż oraz strażacy wchodzący w skład kompani honorowej: dh Kamila Litarowicz, dh Joanna Litarowicz, dh Sabina Wołczańska, dh Wioletta Wołczańska, dh  Józef Litarowicz, dh Józef Zarzyczny, dh Lucjan Penar, dh Piotr Litarowicz, dh Rafał Kilar, dh Marcin Kilar, dh Konrad Zarzyczny, dh Bartosz Pulnar, dh Mateusz Szerszeń.

 

 

Kiedyogieńtrawiwszystkotocomasz,
wszczękachstaliuwięzionyjest,serceTwojełka.
Aniołowiewczerniprzybywająnaczas,
czerwieńwozówich,niebieskiwidaćblask.(...)

(...)Sercesweoddałem,ogieńduszywyrwaćchcę,
zpoświęceniemsłużyćludziom,todlanasmasens,
każdytutajgotówjestpoświęcićżycieswe,
każdymanadzieję,żeakcjadobrzeskończysię.
Tylesamopragnępowrotówcowyjazdów,
iniechBógpełni,nademnąciągłynadzór,(...)

()Służbatoniedrużba,czasemmówimytaksami,
gdybynieoddanie,wszystkobyłobynanic,
niemadlanasżadnychznanychludzkichgranic,
kiedysiępojawią,wciążmamyjezanic.
Jesteśmypotoabykażdymógłmiećnowejutro,
strażackabrać,znaminigdyniejestnudno,
wśrodkujesteśmywszyscytacysami,
ciągleratujemyponadpodziałami,
nadaljesttak,kierujemysięsercami,(...)
(IcemanStrażPożarna)

ew
fot. Edyta Wiernusz

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?