Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Syrena

Foto

a0.jpg

Z pomocą Strażakowi! Pilnie potrzebna krew GRUPA „0 RH minus”.

Taki apel pojawił się dzisiaj, podany przez Krzysztofa Węgrzyna, komendanta OSP w Miejscu Piastowym k. Krosna na Podkarpaciu. „Wiele razy On ratował życie, będąc druhem w OSP, teraz On potrzebuje pilnej pomocy.

W ubiegłym tygodniu 34.letni Witold Wiśniewski z Miejsca Piastowego, poczuł się źle i stracił przytomność- mówi jego siostra Marzena. Szybka wizyta u lekarza, później w krośnieńskim szpitalu, a następnie bardzo szybko do Brzozowa. Ciężko było przyjąć do wiadomości diagnozę lekarzy, którzy stwierdzili białaczkę limfo blastyczna. Choroba ta przebiega bezobjawowo, jednak w organizmie zachodzą zmiany. Leczenie polega na wykryciu w organizmie rodzaju nieprawidłowych komórek. Spada ilość hemoglobiny oraz liczba płytek krwi- kontynuuje.
Być może szybkie działanie i pomoc ludzi, w szczególności strażaków pomoże naszemu druhowi. Na wielu stronach internetowych pojawiła się ta przykra informacja, są już pierwsze odzewy i pytania: gdzie? kiedy? w jaki sposób można pomóc?- mówi K. Węgrzyn. Potrzebna jest krew grupy „0 RH minus”. Osoby z naszego terenu posiadający tę rzadką grupę krwi, a ważący powyżej 70 kg (50 kg w przypadku honorowego krwiodawstwa) mogą wesprzeć naszego druha bezpośrednio oddając krew w Rzeszowie (OSP Miejsce Piastowe zapewni dojazd do Rzeszowa i z powrotem). Wszyscy inni dawcy mogą zgłaszać się do punktu krwiodawstwa w Krośnie, ul. Korczyńska 57, tel.: 13 4201050 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 11:30. Wystarczy wskazać, dla kogo oddaje się krew, a więc:
WITOLD WIŚNIEWSKI – MIEJSCE PIASTOWE, PODKARPACIE.

O w/w fakcie wiedzą m.in. młodzi adepci pożarnictwa w szkołach w Warszawie, Krakowie i Częstochowie. „Strażak”- strona gazety ZG ZOSP zamieściła informację, poinformowane zostało Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP, KMP i PSP w Krośnie i wielu innych. Informacje przekazywane są przez internautów na FB.

Z ostatniej chwili:
W Punkcie Krwiodawstwa (krośnieński szpital, ul. Korczyńska 57) w Krośnie, 20 i 21 lutego 2014 r. (czwartek i piątek), w godzinach 7.00-11.30 będzie przyjmowana krew dla Witolda Wiśniewskiego,
bez względu na posiadaną grupę.
Pobrana ilość zostanie zamieniona w Banku Krwi na potrzebną grupę tj.
„0 RH minus”.
Więcej informacji: Krzysztof Węgrzyn- 693104172, Bogusław Szczurek- 667339943.
Tekst został opracowany w porozumieniu z siostrą Witolda oraz komendantem OSP, którzy proszą o przekazywanie jego treści w oryginalnej formie. Za okazaną pomoc serdecznie dziękują.

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?