Get Adobe Flash player

LogowanieAktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Syrena

Foto

a0.jpg

POŻEGNANIE DH ŁUKASZA BIŃKA

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach

i pamięci naszej”

 

 

Wyciem sygnałów strażackich, z głębokim żalem w sercach, w dniu 4 grudnia pożegnaliśmy naszego kolegę druha Łukasza Bińka.

Łukasz Biniek, syn Czesława, urodził się 29.04.1979 r. w Rymanowie. W szeregi POSP Posada Dolna wstąpił w 1991 r., miał wtedy 12 lat. Początkowo był członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wielokrotnie brał udział w zawodach sportowo-pożarniczych i od samego początku bardzo angażował się w sprawy Jednostki. Po ukończeniu 18 roku życia oraz odbyciu specjalistycznych kursów, w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych, pełnił funkcję dowódcy sekcji.  Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które miało miejsce w dniu 21.01.2001 roku wybrany został członkiem komisji rewizyjnej, w której pozostał do chwili śmierci. Dh Łukasz aktywnie uczestniczył w niezliczonej ilości akcji ratowniczo-gaśniczych, trzykrotnie brał udział w likwidacji skutków powodzi: w 2001 r. w gminie Gorzyce, powiat Tarnobrzeski, w 2004 r. w miejscowości Bzianka, gmina Rymanów oraz 2010 r. w Jaśle oraz w gminie Gorzyce, powiat Tarnobrzeski. Dh Łukasz Biniek w 2001 r. otrzymał odznakę Strażak Wzorowy, w 2005 r. odznaczony został Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa a w 2010 r. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. W 2013 r. otrzymał odznakę za Wysługę XX Lat.

Dh Łukasz Biniek zginął tragicznie w dniu 02 grudnia 2013 r., w wieku 34 lat.  W ostatniej drodze towarzyszyły mu poczty sztandarowe z jednostek z terenu Parafii Rymanów:OSP Posada Dolna, OSP Rymanów, OSP Ladzin, OSP Nowa Wieś, druhny i druhowie z OSP Posada Dolna oraz delegacja z KM PSP Krosno.

W naszej pamięci zawsze pozostanie naszym kolegą Łukaniem.

Szukaj

Numery alarmowe

Pogotowie ratunkowe: 999

Straż pożarna: 998

Policja: 997

Straż miejska: 986

Numer specjalny: 112

 

Pogotowie:

gazowe: 992

wodno-kanalizacyjne: 994

energetyczne: 991

Kontakt

OSP Posada-Dolna

ul. Adama Mickiewicza 46

38-480 Rymanów

ospposadadolna@vp.pl

gg. 5842625

Współpraca z:

Ranking

Sonda

Jak Ci się podoba nowy wygląd naszej strony?