INSPEKCJA GOTOWOŚCI BOJOWEJ

W dniu 12.11.2013 r. jednostka POSP Posada Dolna, jako członek KSRG, wzięła udział w corocznej inspekcji gotowości bojowej, przeprowadzonej przez KM PSP w Krośnie.

W trakcie ćwiczeń założono, iż na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Sieniawie doszło do rozszczelnienia zbiorników z chlorem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozstawieniu  czterech kurtyn wodnych w calu zabezpieczenia przemieszczania się chmury chloru z wiatrem w kierunku miejscowości Besko. W inspekcji udział wzięły OSP Posada Dolna, OSP Sieniawa, OSP Rymanów oraz OSP Wróblik Królewski. Naszą jednostkę reprezentowali dh Krzysztof Wiernusz, dh Lucjan Penar, dh Piotr Raczkowski, dh Gabriel Tomkiewicz, dh Grzegorz Smoleń, dh Bartosz Pulnar, ponadto obecni byli Prezes dh Andrzej Wołczański, Komendant Gminny ZOSP RP dh Marek Tomkiewicz oraz dh Andrzej Wiernusz.

Sprawność działania jednostek zweryfikowali mł. bryg. Ireneusz Długosz oraz mł. kapt. Dariusz Dyrcz z KM PSP Krosno.